Selasa, 08 Maret 2016

Każde plotki PCV są nieodłącznym składnikiem każdej nieruchomości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez ogrodzenia. Żeby można się było przedostać na teren prywatnej posiadłości potrzebna jest furtka jak również brama.
Bezspornie bramy i furtki ogrodzeniowe powinny być solennie wykonane jako ze narażone są na znacznie większe obciążenie niż pozostała cześć plotki Winylowe na plot i furtkę ogrodzeniowa. W takim razie jakie powinny być furty i bramy ogrodzeniowe? Każda furtka winna być na tyle szeroka ażeby pozwalała swobodne przejście bez przeciskania się.

Bramka wejściowa winna również zapewniać przejazd wózkom dziecięcym a także osobom niepełnosprawnym. Przeważnie przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa winna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna rozwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe zwykle są powieszone ponad murkiem furtka powinna być nieco wyższa niż przęsło ogrodzeniowe aby ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachet było równej wysokości.

Przy doborze ogrodzenie plastikowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posiadłości brama może być przesuwna względnie rozwierana. By ułatwić obsługę do każdej bramy można zamontować mechanizm dzięki któremu brama będzie się automatycznie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna powinno się uwzględnić fakt że plotki plastykowe przy bramie winno być tak długie aby cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei potrzebują przestrzeni by bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, jednak przyjęło się ze winna ona mieć minimum 3m szerokości. Najważniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama oraz furta ma być zrobiona. Te dwa składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani zarysem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia żeby ploty PVC na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa wyglądało jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy oraz furtki ogrodzeniowe z PCV, metalowe ogrodzenia (w tym bramy oraz furtki) i drewniane ogrodzenia (sztachety które wolno wykorzystać do zapełnienia bramy czy tez furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar