Selasa, 24 Mei 2016

Trwałe ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się zużywają i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa należy zacząć od należytego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, gdyż od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz insektami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed negatywnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów rodzaj ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji dlatego służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Tidak ada komentar:

Posting Komentar